העולם של בעלי העסקים

הרבה אנשים התעשרו מאוד ללא כל השכלה. לא אקדמאית ואפילו לא מקצועית. לא תמיד היה להם כישרון מיוחד, מעמד כסף או קשרים, אבל בכל זאת הם הצליחו. הם בנו עסקים מאפס ושהצליח להם, הם המשיכו להתרחב, לגדול ולהשתפר. אז איך עושים כסף בעולם של בעלי העסקים?

שלב א' – בוחרים תחום שמעניין אותנו

בחרו תחום שיש לכם זיקה אליו. תחומים נפוצים שאנשים בוחרים בהם הם:

– מזון: מסעדות, דוכנים, גלידריות, משלוחים מהבית.

– שתייה: דוכני שייק פירות, בתי קפה, פאבים.

– אופנה: חנויות בגדים, תכשיטים, נעליים, בגדי מעצבים, מספרות.

– אינטרנט והייטק: סטארטאפים, אפליקציות, אתרים.

– לימודים, השמה והכשרה: בתי ספר מקצועיים, גיוס עובדים, קורסים ועוד.

– שיווק ומכירות: נדל"ן, רכב, רשתות חברתיות.

כמובן שהרשימה עוד ממשיכה. תסתכלו מסביב ותתחילו לראות הזדמנויות. לכל אחד מהשלבים הבאים בתור ניתן כמה דוגמאות מתחומים שונים.

שלב ב' – מכירים את התחום מקרוב 

בשביל להצליח באמת בתחום, תצטרכו להכיר אותו "כמו את כף ידכם". במקומות רבים תוכלו לעשות את זה מאוד בקלות, בחינם ולפעמים אפילו ישלמו לכם על זה. אם למשל החלום שלכם זה לפתוח מסעדה – לכו לעבוד כמלצרים. אם אתם הולכים לתחום האופנה תוכלו לעבוד בחנות בגדים או תכשיטים, ובתחום הלימודים תוכלו להתחיל לצבור שם ע"י מתן שיעורים פרטיים.

ככל שתעבדו בתחום שיותר קרוב לעסק שאתם רוצים לפתוח ככה יותר טוב. בינתיים אתם לומדים את התחום, ועושים כסף. לפעמים גם מחליטים שהתחום לא בשבילכם ותקבלו כיוון חדש וזה גם בסדר גמור. הכל ללא התחייבות, ובלי להוציא סכומי ענק ולקחת הלוואות שאחר כך לא יודעים איך מחזירים.

שלב ג' – מתחילים בקטן 

אחרי שקצת השתפשפנו בתחום הגיע הזמן "להכניס את הרגל למים". תמיד אבל תמיד כדאי להתחיל בקטן ואפשר לעשות את זה ביותר תחומים ממה שנדמה לכם. אם אתם בשלנים מעולים ואתם רוצים לפתוח מסעדה משלכם, תוכלו לבחון אם יש לכם בכלל ביקוש. הקימו דוכן באירוע שיש בו הרבה אנשים ובדקו איך זה הולך.

אם אתם מעצבים בתחילת דרכם, התחילו למכור את הבגדים שלכם באינטרנט. למרות שבארץ הקניות באינטרנט עדיין בראשית דרכם, בחו"ל זה מאוד מקובל. אפשר למכור בebay, amazon ולא חסרים אתרים

שלב ד' – משפרים את העסק

עשינו את כל הסידורים והקמנו עסק קטן שאפילו מכניס כסף לא רע. עכשיו נדאג לשפר אותו כמה שאפשר. בתחום המזון נלמד כמה מלאי להזמין כדי שלא נפסיד מכירות מצד אחד, אבל לא נזרוק הרבה אוכל מהצד השני. ניעזר בנתוני העבר כדי לחזות כמה אוכל נצטרך.

בתחום הלימודים למשל, נלמד מה החומר שהתלמידים יותר מתקשים בו, איך ללמד יותר טוב ואיך להפוך אותם מלקוחות חד פעמיים ללקוחות חוזרים וקבועים. נלמד גם על הדרך איך להשיג תלמידים חדשים, מה עובד ומה לא עובד.

שלב ה – מתרחבים

עכשיו שיש לנו עסק פעיל ומשגשג הגיע הזמן לגדול. בתחום הלימודים למשל נוכל להעביר שיעורים לקבוצות תגבור. במקום להעביר בכל פעם שיעור לתלמיד אחד נעביר לכמה תלמידים תגבור קבוע.

בתחום האינטרנט אפשר להתרחב על עוד תחומים או להכניס מדורים נוספים לאתר (למשל וואלה שהתחיל בתור את חדשות ומשחקים והכניס סדרות וסרטים ועוד הרבה מדורים נפרדים).

שלב ו' – שוכרים אנשים שיעשו את העבודה

ברגע שבניתם עסק שמכניס, תוכלו לשכור מנהלים שישפרו אותו במקומכם. אמנם הם יעלו לכם כסף, אבל עם העסק מצליח אתם עדיין תישארו עם הרבה רווח. הדבר הכי חשוב עכשיו הוא שיתפנה לכם זמן. בזמן הזה תוכלו להקים עוד עסקים, לטייל, ליהנות ובעצם להתחיל לחיות כמו האנשים שתמיד קינאתם בהם.

שיהיה הרבה בהצלחה!

אני ממליץ לכם להמשיך מפה למאמר חשוב מאוד שיעזור לכם איך לחסוך הרבה כסף כל חודש ע"י ניהול נכון של מלאי. זה אולי לא התחום הכי זוהר, אבל זה התחום בו 90% מהיזמים נופלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *